Fredrik lurte Christer og Ranheim

Frøya kjempet i 90 minutter. Det var nok til å snyte både Ranheim og RBK stjerne Christer Basma for alle tre poengene i Trondheim i kveld.

Mandag 25.06.2012     21.30   Av Tore Strømøy

Ranheim2 - Frøya FK   (1-2)    1-3

Det var en god fotballkamp, men med Frøya som kneppet hvassere, sa Ranheims midtstopperkjempe Christer Basma. Den tidligere Rosenborg og landslagsstjernen måtte se tre Frøyamål bak seg i dag, og kunne etter kampen gratulere Fredrik Andresen med å ha lurt han og Ranheimforsvaret to ganger i første omgang. Selv innrømmet Basma at han ikke hadde all verdens kamptrening. Ikke så mye trening heller for den saks skyld, men med rutine fikk han vist at erfaring kan kompensere mye for dårlig treningsgrunnlag. Basma var sjefen på et juniorpreget Ranheimslag. På sidelinja styrte Aasmund Bjørkan og Gøril Kringen, uten at det holdt mot Frøya i kveld. For dette var Frøyas kveld rett og slett.

Godt bunnoppgjør

Det var i utgangspunktet et bunnoppgjør på DnB-nor stadion på Ranheim, med to lag som hadde flere sentrale spillere skadet. Men det ble en kamp med stor innsats og mange fine detaljer. Ranheim startet best og hadde et par gode sjanser før de etter bare 12 minutter tok ledelsen 1-0, da de vippet over Frøyas keeper fra 16 meter. Men Frøya fortsatte å kjempe og fikk lønn for innsatsen da Fredrik Andresen satte inn 1-1 etter 21 minutter. Da hadde Frøya hatt flere sjanser. Etter 29 minutter var samme Fredrik forbi Basma og Ranheim igjen, og sendte Frøya i ledelse 1-2 som ogs ble pauseresultatet.

Frøya kjempet og ville vinne i kveld. Dermed er laget over nedrykkstreken.

Frøya kjempet og ville vinne i kveld. Dermed er laget over nedrykkstreken.

 

Kontroll

Andre omgang var ikke mer enn fem minutter gammel før Frøya scoret for tredje gang. Einar Arnesen scoret et nesten ferdiggjort mål fra Niclas Midtsand som var veldig frisk i dag. Det var de fleste Frøyaspillerne. De ville mye, jobbet hardt og var raske opp i Ranheimspillerne slik at de ikke fikk den roen de ønsket seg. Tross et Ranheimovertak i siste del av kampen, skjønte de fleste at dette hadde Frøya kontroll på. Dermed ble det en viktig og etterlengtet Frøyaseier og tre poeng med hjem. Og innsatsen i kveld sendte også Frøya over nedrykkstreken.

blog comments powered by Disqus